Kapitola sedmá-Otrava

29. října 2011 v 13:21 | Xx |  Harry Potter-Vyvolený

Kapitola sedmá


,,Avada kedvara!!" vyšlehl zelený záblesk,ale obraz se najednou rozplynul. Harry stál uprostřed nějaké neznámé místnosti. V ruce držel něco co připomínalo prsten. Schoval ho do krabice a hodil ji na kopku harampádí. Místnost byla černá a Harry nerozeznal ani obrysy. Obraz se znovu rozplynul a tentokrát byl na rozlehlém prostranství a natahoval hůlku před sebe. Okolo byli rozdělané stany, tisíce vykřikujících lidí a barevné záblesky. Mistrovství světa ve Famfrpálu. Harry mířil hůlkou na stan, ale byl slabý a unavený. Koukl se pod sebe a zjistil že ho někdo drží v náručích. Znovu natáhl malinkatou paži a namířil na stan, ale vtom okamžiku někdo vykřikl: ,,Harry!!" uzval se dívčí hlas a obraz znovu zmizel. Hřbitov. Stál naproti pomníku a četl nápis. Poté znovu zvedl svoji malinkatou ruku a pomník rozstřelil na kusy. Obraz se už po několikáte rozvýřil. A poté stál na chodbě krásného domu. Na schodech zahlédl brýlatého muže. Ze špičky Harryho hůlky vyletěl zelený paprsek a muže srazil k zemi. Objevil se další záblesk, ale to už stál v místnosti a před nohama mu ležela mrtvá žena a naproti Harrymu byl v kolébce malinký chlapec s černými vlasy.
Vtom okamžiku, Harry vyskočil z postele a zhluboka se nadechl. Oddechoval pořád rychleji a rychleji. Praštil rukou do nočního stolku a hůlka se mu skutálela na zem. ,,Lumos." šeptl a pod postelí se objevilo oslepující světlo. Zašmátral pod postelí a vytáhl hůlku. Posvítil na noční stolek a něco se zalesklo. Medailonek ležel kousek o Harryho brýlí. Narazil si je rychle na nos a sebral medailonek. Ten mu v ruce podivně poskočil. Párkrát si sním prohodil mezi dlaněmi a znovu ho odložil. Ještě chvíli seděl na posteli, ale v okamžiku kdy se chtěl postavit se objevil bílý záblesk a Harrymu vystřelila bolest do celého těla. Padl na všechny čtyři a omdlel.

Když přišel k sobě všechno ho bolelo. Hlava mu třeštila a jizva pálela, jakoby byla do bíla rozžhavená. Posadil se a napil se vody, kterou vykouzlil na stolek. Bylo mu obvzlášť zle,ale pořád se udržel na nohou. Vstal a pokusil se dojít ke dveřím. Párkrát se zapotácel a otevřel dveře do kořán. Upadl a udeřil se hlavou o podlahu. Hůlka mu výletla z ruky a padla o patro níž. Nedokázal se postavit. Hlava se mu točila kolem dokola. Při prvním pokusu o zvednutí se na podlahu vyzvracel. Podruhé už mu to vyšlo. Při scházení schodů málem několikrát upadl. Když sestoupil z posledního schodu klekl na zem a zašmátra po hůlce. Když ji uchopil za rukojeť vyskočil na nohy a sboural stůl. Okamžitě se ke stropu zvnesla koule světla a oslnila celou místnost.
,,Pottere." vyhrkl Albert a pomohl Harrymu na nohy. ,,Ty jsi něco pil??."
,,Ne!!." vykřikl Harry a znovu se mu roztřeštila hlava, zatmělo se mu před očima a on vykřikl. Cítil se jakoby se mu lebka rozlétla na dva kusy.
,,Potter!! Co je to stebou??." křičel Albert.
Neposlouchal ho spíš se mu zdálo, jakoby na něj křičel někdo z dáli. Teď zemřu pomyslel si, když pocítil chlad kolem sebe a jak mu mrznou konečky prstů. Najednou otevřel oči. Albert stál předním s hůlkou mu mířil na obličej a něco tiše mumlal.
,,Jak ti je??." vykřikl, když se Harry pohnul.
,,Už je to dobré." opáčil. ,,Kde je Brumbál??." zeptal se pomalu.
,,Je hrozně nemocný,ale dostane se z toho. Ty něco vypij a také se musíš najíst a hlavně tu na mě počkej." upozornil ho Albert. Při dokončení jeho slov se Harrymu hlavou prohnalo několik věcí zaráz. Brumbál je nemocný?? Smrtelně?? Co když zemře?? Co bude dál?? Harry pocítil hrozivý chlad. Brumbál a nemocný?? To mu nešlo dohromady, myslel že se zvládne vyléčit z každé nemoci ať už jsou to dračí spalničky, kropenatka, úhořice* a mnohem více.
,,Jasně." přitakal nakonec Harry.

Hodiny ubýhaly a Harry seděl zničený v křesle před vznášející se křišťálovou koulí. V následujících několika vteřinách se dveře rozlétly dokořán a dovnitř se vneslo pár kapek deště. ,,Vypij to." přikázal mu Albert. Vzal do ruky malou lahvičku plnou jakéhosi temně černého roztoku připomínající asfalt. Vypil ho do dna a okamžitě se mu udělalo líp. Albert, ale najednou zmizel a jeho plášť zůstal ležet přehozený přes gauč. Harry odložil lahvičku na stůl a vydal se zpět do svého pokoje. Po cestě zpět přemýšlel zda má říct Albertovi o tom záblesku, který mu způsobil bolest. Rozhodl se že by se to nejspíš Brumbálovi příčilo a nic neřekl, ale také neměl komu když tak náhle zmizel. Otevřel dveře svého pokoje a rožnul hůlku. Zalehl do postele a vmžiku zalehl do postele a usnul.
Stál před kolíbkou. Zvedl ruku s hůlkou a pronesl: ,,Avada kedavra." vyšlehl zelený blesk,ale těsně před chlapcovou hlavou se něco pokazilo. Stalo se několik věcí naráz kletba se odrazila, ale něco málo zní proniklo. Chlapci ten malinký paprsek udělal řeznou ránu na hlavě. Objevil se čůrek krve, ale odražená kletba srazila Harryho k zemi. Nastalo temno.
Před očima mu proběhlo několik obrazů a pak znovu zelený paprsek.
Z ničeho nic otevřel oči. Ležel ve staré plesnivé chatě. Prásk!
Harry okamžitě otevřel oči uvědomil si, kdo byl ten chlapec a kdo byl on sám. Už bylo ráno, ale stále byl unavený. Vzpomínal, když Brumbál říkál že se do měsíce vrátí. Už jsou tu třetím dnem a doufal že už našli to co potřebovali. Napadlo ho také že si s Brumbálem dlouho nepromluví, podle toho co říkal Albert. Oblékl si džínsy a tričko s logem Tuthillských tornád, které mu Hermiona poslala v dopise. Dopis! Vzpoměl si Harry, ale rozhodl se že si ho přečte až se vrátí. Sešel dolů po schodech, nasnídal se a vyběhl ven na loučku. Rozhodl se že se trochu porozhlédne. Na loučce měl nádherný výhled. Na konci vesnice zahlédl malý obchůdek. Sáhl do kapsy a vytáhl osmnáct srpců a čtyři galeony, okamžitě se otočil na patě a ponořil se do tmy. Z plic mu zmizel všechen vzduch a zamotala se mu hlava. Oběvil se před obchodem a narazil do stromu. Srovnal se otevřel dveře.
,,Dobrý den." pozdravil.
,,Dobhrý." pozdravila snědá žena. Byla pohledná a mladá. Harry se porozhlédl a zůstal u regálu s čokoládovými žabkami. Výtahl si jich čtrnáct a položil na pokladnu.
,,Phatnácth srphců." pronesla žena. Harry ji podal peníze a vyšel ven z obchodu. Znovu se otočil na místě a znovu vypadl na loučce. Posadil se na pařez kousek od lesa žabky položil na zem. Najednou se mu na rameno posadila Hedvika, která vylétla otevřeným oknem z Harryho pokoje. Z kapsy vytáhl kus pergamenu,brk a dopis od Hermiony. Brk začaroval tak, aby nemusel používat inkoust. Rozložil dopis a začal číst:
Milý Harry.
Jak se máš? Chtěla jsem ti napsat už dávno, ale Ron říkal že budete mít plno práce. Nechala jsem to na dnešek doufám že ti to Hedvika doručí. Hned jak budeš moci napiš jak se máš. Máme o tebe strach a doufáme že se brzy vrátíš. Ve škole je to normální. Snapea vůbec nevídáme. Nic se tu nezměnilo. Řád školy je pořád stejný. Myslím že by Brumbál Snapeovi nic takového nedovolil. Ron tě pozdravuje. A také by ti měl přijít dopis od Ginny, ale dbej na to, aby se to Ron nedozvěděl. Víš jak vyváděl minulý rok, když chodila s Michaelem. Doufám že se máš dobře, jinak přeji brzký a klidný návrat.
S pozdravem Hermiona
Ps: Neboj se že by se dopis dostal do špatných rukou, pokud ho někdo najde jména se neoběví a ani tohle.
Harry se ještě z dopisu vzpamatovával. Když dopis držel v rukou byla tam napsána všechna jména, ale jakmile ho odložil jména zmizela. Hermioně se kouzlo nesmírně povedlo. Rozložil vlastní pregamne a začal psát:
Milá Onoimreh.
Mám se dobře, ale nemůžu nic napsat za to se omlouvám a vrátíme se co nejdřív to pujde.
S pozdravem Blesk.
Do dopisu zabalil čtyři čokoládové žabky a podal ho Hedvice.
,,Tak ahoj a příjemný let." popřál ji a Hedvika se vznesla do vzduchu. Za několik málo okamžiků zaslechl šumot křídel. Ještě se po Hedvice ohlédl a potom zmizela za horami. Rozhodl se že se vrátí zpět do vily. Otevřel dveře a vrátil se k sobě do pokoje.

Harry už měl za sebou druhý týden a za tu dobu se s Brumbálem nepotkal.Už začínal mít vážné pochybnosti o tom že to Brumbál nedomyslel, ale jeden večer ho potkal u večeře.
,,Dobrý večer." pozdravil horečně Harry.
Brumbál jen nepřítomně zabručel. Harrymu ta odpověď zřejmě nestačila a tak si přisedl a začal vyzvídat: ,,Pane profesore co se vám stalo, když jsme se vrátili??."
,,Ten lektvar mě otrávil." odpověděl.
,,Bože," zabědoval Harry ,,- a kdy se vrátíme do Bradavic?." chtěl vědět.
,,Harry, zítra musíme prozkoumat ten náhrdelník a hned další den by byla možnost se vrátit." opáčil. Vtom Harry napadlo ho že by Brumbálovi mohl říct o té podivné věci co se stalo tehdy v noci.

Druhý den ráno už stál s oslabeným Brumbálem v obrovské rokli, kam se přemístili.
,,Harry budu potřebovat, aby jsi otevřel ten medailonek ."
,,Ale pane profesore. Zkoušel jsem to a nejde to." opáčil bleskově Harry.
,,Podívej se na něj prosím." Brumbál Harrymu medailonek podal. Do zlata bylo vyryté zelné S.
,,Salazar Zmijozel." pronesl Brumbál.
,,Hadí jazyk??." zeptal se Harry a Brumbál jen přikývl.
,,Až napočítám do tří." řekl Brumbál a položil medailonek na nejbližší kámen. Postavil se daleko od něj a vytáhl hůlku. Namířil na medailonek a začal: ,,Jedna - dvě - tři!." vykřikl.
,,Otevři se!!." ozval se Harry syčivým vysokým hlasem. Medailonek cvakl a vyšlehl plamen, který ale okamžitě přestal. Brumbál si vložil hůlku zpět do hábitu a kráčel směrem k medailonku. Sebral ho do rukou a vytáhl z něj kus pergamenu.
Rozložil ho a začal číst. Na okamžik stuhl a vyhodil papírek do vzduchu a mávnutím hůlky ho zapálil.
,,Co se stalo??." chtěl vědět Harry.
,,Není pravý." opáčil Brumbál. ,,Měl jsem ho celou tu dobu před nosem." pokračoval ještě.
,,A kde je??." zeptal se Harry.
,,Avada kedavra!." kolem Harryho prosvištěl zelený paprsek a rozmetal kousek skály. Harry skočil za nejbližší kámen, aby se schoval. Brumbál vyslal plamenou kletbu Vellignis *. Ze špičky Brumbálovi hůlky vyrazila obloukem vlna ohně. Smrtijeda na vrcholku rokle kletba sežahla a odpálila několik metrů daleko.
,,Harry okamžitě - ,, kletba vyslaná Smrtijedy rozdrtila další kus zdi kousek od Harryho. ,,- musíme zmizet." dokončil větu a chytil Harryho za zápěstí. Otočili se na místě a zmizeli do temnoty. Prásk! Harry vypadl na louce daleko od vesnice, kde chvilku žili. Brumbál stál několik metrů od něj. ,,Harry!." vykřikl Brumbál a natáhl paži. Harry se rozběhl, aby ho chytil, ale něco ho srazil k zemi. Obrátil se na záda a vypálil kletbu na Smrtijeda. Zasáhl ho do obličeje a maska se roztříštila.
,,Dolohov." vykřikl Harry. Najednou přistál další Smrtijed a tentokrát to byla žena. Její ruka zavlála vzduchem a vyslala kouzlo. Brumbál reagoval a také jedno vypálil. Kouzla se střetla. Harry se mezitím vyškrábal na nohy a poslal Belatrix k zemi. Kouzla se roztrhla a na zem dopadlo posledních pár jisker. Rozběhl se zpět k Brumbálovi, ale to ho nepustila bolest. Jizva ho pálela nedokázal stím nic dělat.
,,Harry!!." křičel Brumbál.
,,VOLDEMORT!!." vykřikl Harry.
Brumbál doběhl zpět k Harrymu a klek si kněmu. Zaslechl: ,,Portus." a jak mu Brumbál něco vnucuje. ,,Vem si ten galeon, okamžitě!!" zařval tak mocně že ho Harry poslechl. Když se ho dotkl pocítil mírné škubnutí někde za pupíkem a ponořil se do tornáda plného výřících barev.
V okamžiku tvrdě dopadl na kolena. Ležel před hlavní bránou Bradavické školy čar a kouzel. Asi dva metry od něj ležela jeho hůlku a na zádech měl neustále batoh. Vyskočil na nohy a sebral hůlku. Rozběhl se podél zdí, dokud nenarazil na most, který ho dostal na školní pozemky. Prásk! Na dvoře školních pozemků zahlédl někoho kdo se pomalu zakymácel.
,,Profesore!." vykřikl Harry. Brumbál se podíval Harryho směrem a vydal se kněmu.
,,Harry nikomu nesmíš říct, kde jsme byli je ti to jasné."
,,A co Ron a Hermiona??." vyhrkl.
,,Ano těm můžeš, ale jinak nikomu jinému rozumíš??."
,,Ano." opáčil.

Vellignis*- z latiny přeložené znamená ohnivá-vlna. Z hůlky vyšlehne obrovská vlna ohně. (Efekt je podobný jako, když použila kouzlo McGonagallová na Snapea v Relikiviích smrti č.2)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | Web | 2. listopadu 2011 v 10:07 | Reagovat

Harry vážně nemá klidný noci :/ a líbí se mi, že Brumbál pořád žije...a pomáhá mu se sničením těch viteálů..i když byl falešnej  xD

2 Verča Verča | Web | 2. listopadu 2011 v 10:08 | Reagovat

zničením xD !

3 Xx Xx | Web | 2. listopadu 2011 v 13:12 | Reagovat

No uvídíš v další ;)

4 DorothyAgink DorothyAgink | E-mail | 19. července 2017 v 2:06 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170718

5 Arlenesip Arlenesip | E-mail | 22. července 2017 v 22:00 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

6 Davidsip Davidsip | E-mail | 28. července 2017 v 17:35 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиУдалить аккаунт Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

7 Carolynnek Carolynnek | E-mail | 4. srpna 2017 v 19:22 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

8 Carolynnek Carolynnek | E-mail | 5. srpna 2017 v 5:50 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

9 Carolynnek Carolynnek | E-mail | 5. srpna 2017 v 16:32 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

10 LeeannNoido LeeannNoido | E-mail | 10. srpna 2017 v 22:43 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708c

11 Dol33larWins Dol33larWins | E-mail | 12. srpna 2017 v 21:01 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#pd7U818Du0>
<img>http://0.00000007.ru/3#KPSe8sWQs3</img>
</a>
------------------------
Неизменно большое количество socks и proxy серверов online
на данный момент: 33557 IP в 198 странах мира
<b>Высокая анонимность - мы гарантируем, что наши эксклюзивные прокси сервера целиком и полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не видоизменяют<b> http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех без исключения соединений без эксплуатации VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Сокрыть или изменить свой IP можно 2-я кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ низкие расценки на безлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше приобретаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при завершении периода действия аккуанта.
ICQ бот на всех тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что необходимо для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#SUK9qnQ7Q6>Vip proxy</a>
__________
обход блокировки вконтакте +на работе
списки прокси россия
прокси карта купить
обход блокировки сайтов

12 GeorgeTig GeorgeTig | E-mail | Web | 21. srpna 2017 v 1:36 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>как добиться успеха в млм, российский сетевой маркетинг</a>

13 GeorgeTig GeorgeTig | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 0:40 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм миллионеры топ, дубликация в сетевом маркетинге</a>

14 MariaJuh MariaJuh | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 6:27 | Reagovat

Мечтаете как-то разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться новых ощущений помогут эротические товары

Один из самых популярных способов достичь сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно легко добиться стимуляции эрогенных зон. Только не используйте его в одиночестве, доверьтесь своему любимому. Это значительно укрепит вашу эмоциональную связь и поможет стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены эрекционные кольца, наручники, различные стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы скоро сможете найти то, что придется по вкусу вам обоим.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и прочие интим-товары можно в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

15 Larrypex Larrypex | E-mail | Web | 28. září 2017 v 0:07 | Reagovat

http://crcompany.info/component/k2/itemlist/user/236302  смотреть мультфильм онлайн падение лондона   смотреть фильмы про войну 1945  http://www.peharsport.hr/component/k2/itemlist/user/253516

16 Charleshycle Charleshycle | E-mail | Web | 23. října 2017 v 15:39 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

17 BethanyYnl BethanyYnl | E-mail | Web | 25. října 2017 v 16:16 | Reagovat

http://canadadrugs.host-sc.com/2017/09/30/reasons-to-buy-drugs-from-an-online-canadian-pharmacy/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama