Kapitola osmá-Pád

30. října 2011 v 15:52 | Xx |  Harry Potter-Vyvolený
Kapitola osmá


,,Harry!." vřískla Hermiona a skočila mu do náručí. Ron ho energicky objal a poplácal po zádech. Stál uprostřed společenské místnosti a několik studentů ho rychle pozdravilo.
,,Tak co?? Musíš nám to vše povyprávět."
A tak jim Harry zhruba dvě hodiny vyprávěl vše co se v Albánii stalo. Hermiona několikrát za vyprávěný vřískla a nadskočila. Harry se přistihl, když zapoměl říct o záblesku, který ho ochromil, ale už se k tomu nevracel.
,,No a teď nás přistihli Smrtijedi." šeptl. Hermiona vyděšeně vypískla a Křivonožka poplašeně zasyčel.
,,A kde je Brumbál??." chtěla vedět.
,,Netuším." opáčil pomalu Harry. Ron nevěřícně kroutil hlavou a nevěřícně odfrkl. ,,To není možné." pronesl nakonec. Harry ho neposlouchal, momentálně si spíš lámal hlavu tím kde je asi Brumbál. Zašmátral v kapse a oběvil medailonek. Má ho ukázat Hermioně?. ,,Hermiono." ozval se a ona se v okamžiku otočila. Harry jí obloukem hodil medailonek.
,,Salazar Zmijozel." řekla po několika minutách prohlížení medailonku. Chytila ho do dvou prstů, jakoby jí mohl ublížit a vrátila ho Harrymu. Zastrčil ho do kapsy a vytáhl hůlku a protáčel si ji mezi prsty. Ozvalo se duté žuhnutí a okno se otevřelo. Do společenské místnosti se elegantně vnesl Fénix. Stříbrný Fénix, Brumbálův patron pomyslel si Harry.Fénix otevřel zobák a pronesl: ,,Pan Potter, pan Weasley a slečna Grangerová se mají okamžitě dostavit do ředitelny." a po proslovu se vypařil. Harry vyskočil na nohy a Hermiona s Ronem ho následovali.

,,Smíme dál?." zeptal se Harry chrliče.
,,Poslušte si." opáčil tišše chrlič. Skočili na točité schodiště a jako po eskalátoru vyjeli nahoru. Ron sebral do ruky klepadlo a třikrát sním hlasitě praštil o dveře z tepaného dřeva.
,,Dále." vyzval je Brumbál. Harry vstoupil dovnitř. Brumbál přinesl na stůl myslánku.
,,Dnes, se dozvíme, jak a proč Tom Raddle přežívá všechno." pronesl Brumbál a vylil do myslánky dvě ampulky vzpomínek. Harry počkal až se rozvíří a okamžitě do ní zabořil hlavu. Hermiona s Ronem udělali totéž. Padal ve výru berev a v okamžiku dopadl na kolena. Byl něčí pracovně ba kabinetu. Hermiona s Ronem dopadli vedle něj a Brumbál byl na druhé straně mísnosti.
,,Tome, neměl by jste se tu toulat takhle pozdě v noci." ozval se mohuntný chlapík s mrožím knírem.
,,Víte pane, jen jsem se chtěl zeptat."
,,Pokračujte." vybídl ho Křiklan.
,,Byl jsem v knihovně s omezeným přístupem a v jedné knize jsem narazil na... Jak se to jmenovalo...Myslím že se tomu říkalo vi...." pronesl pomaličku mladý černovlasý chlapec.
,,Co prosím?." vykřikl Křiklan. Harry to poprvé nezaslechl. Přiběhl blíž ke Křiklanovi. Všiml si že to udělala i Hermiona,Ron a Brumbál.
,,Jmenovalo se to viteál." opakoval teď už Harrymu známý Tom Raddle.
,,To...to je velmi...velmi černá magie ."
,,Ano a také bych byl rád, kdybyjste mi trochu vysvětlil co to ten viteál je." vyhrkl Raddle. Křiklan chvíli přemýšlel zda něco řekne a nakonec se ozval: ,,Viteál, je něco jako úkryt pro vaši duši. Tělo muže být zničené, ale duše pořád žije."
,,A jak lze uschovat duši do viteálu??." zeptal se nečekaně Raddle.
,,Ale to vy přeci víte Tome." opáčil Křiklan.
,,Vraždou." protáhl Raddle. ,,A na kolik částí lze duše rozpoltit??" zeptal se z nenadání Raddle, ale ještě pokračoval: ,,Co třeba sedm??." Křiklan vykulil oči a těžce polkl. Podíval se mu do očí a řekl: ,,SEDM?? Proboha Tome...Už i jedna vražda je moc, ale sedm?? To je ciště akademické že ano??"
,,Ano, jen čistě akademické." opáčil Raddle a promnul si čelo. Šibalsky se usmál a rozraril dveře kabinetu. ,,Nashledanou pane profesore." pozdravil Raddle. Křiklan vystrašeně padl do křesla a vystrašeným výrazem zůstal nehybně sedět. Harry přešel blíž k němu, ale najednou se obraz rozplynul a Harry se znovu oběvil v ředitelně.
Podíval se po Hermioně a po Ronovi. Oba měli stejně vyděšený výraz v obličeji jako Brumbál.
,,Pane profesore."ozval se Harry. Brumbál mávl rukou a padl do křesla. ,,Můj bože." hlesl.
,,Myslíte že se mu podařilo-"
,,Ano." přitakal Brumbál.
,,Sedm??." promluvil vystrašeně Ron.
,,Pokud se mu podařilo vytvořit sedm viteálů, to znamená že zavraždil sedm lidí??." vyhrkl Hermiona. A však Brumbál jen zakroutil hlavou. ,,Ne sedm lidí zavraždil, aby viteáli stvořil. Nikdo netuší kolik vražd ještě spáchal."řekl z nenadání Brumbál. A vtom si Harry vzpoměl na medailonek. Sáhl do kapsy a vytáhl ho. ,,Tohle měl být ten viteál??." křikl Harry.
,,Ano, ale jak jsme nakonec zjistili není. Harry jeden viteál jsi zlikvidoval v druhém ročníku. Deník Toma Raddla, ale další může být kdekoli."
,,A co to může být??." zeptal se Ron.
,,Cokoliv." opáčil Brumbál. ,,Nejobyčejnější věc, kniha, medailonek."
A znovu Harrymu svitlo prsten. Ten prsten co viděl ve snu. To nic nebylo - pomyslel si. ,,A ten medailonek, kde ho najdeme??." chtěl vedět Harry.
,,Netuším." při těchto slovech se Harrymu celá ředitelna rozvířila. Padl do temnoty.

Prásk! Otevřel oči a stál před ním nízký muž. oBlečený byl do dlouhého černého pláště a na obličeji měl masku.
,,Ty ho musíš zabít." řekl Harry.
,,Ale...ale pane." zakoktal muž nízkým vystrašeným hlasem. Harry zvedl ruku s hůlkou a namířil ji na něj.
,,Crucio!." vyhrkl. Muž se zhroutil v bolestech a řval z plného hrdla.
,,Uděláš co žádám??."
,,A- an..ANO!." zařval muž. Harrymu se zdál hlas povědomí, ale nedokázal se dopátrat komu patří. Zvedl hůlku a přestal muže týrat. ,,Dnes v noci chci, aby jsi zabil..."

,,Harry jsi v pořádku??."
,,Ano." opáčil Hermiona vypadala ustaraně. Brumbál se kněmu naklonil a Harry mu pověděl co právě viděl.
,,A nebylo řečeno, kdo nebo koho má být zabit??."
,,Ne." opáčil Harry.
,,Dobrá, jděte." pokynul Brumbál.
Harry už ležel v posteli. Roztáhl si pobertův plánek a sledoval všechny různé tečky. Brumbál stál na astronomické věži a přemýšlel tak jak to dělá vždycky. Ostatí studenti už byli na kolejích. Studenti ze sedmého ročníku byly ještě ve společenské místnosti. Jejich výkřiky doléhali až do ložnice. A najednou zahlédl jednu tečku.
Malfoy. Draco Mafloy byl na půlce cesty k astronomické věži. Harrymu to nedalo seskočil z postelu navlékl si džíny a mikinu a do kapsy si vložil neviditelný plášť. U dveří přes sebe přehodil neviditelný plášť a vyklouzl ven. Vyhnul se jednou studentovi sedmého ročníku a obrazem vyskočil ven. Běžel co mu nohy stačili. Proběhl přez všechna schodiště až dorazil k tomu nejvyššímu. Vyběhl schody a otevřel dveře do kulaté místnosti. Stál pod prkennou podlahou, takže viděl vše co se nahořed děje. Brumbál se opíral o zábradlí na balkónku a koukal na školní pozemky. Vtom se, ale ozval nějaký zvuk.
Harry zahlédl ten špičatý obličej s blonďatými vlasy. Shodil ze sebe neviditelný plášť a sledoval Malfoye, jak si blíží k Brumbálovi. ,,Dobrý večer Draco." pozdravil Brumbál a pomalu se otočil. ,,Čekám tě tu už celou hodinu."
Malfoy zvedl ruku ve, které držel hůlku.
,,Co se to chystáš udělat Draco??." řekl nevzrušeně Brumbál.
,,Musím....musím vás zabít." pronesl do ticha Malfoy. Harrymu se okamžitě zježili chlupy v zátylku a pocítil chladný vánek.
,,Víš Draco, musím ti to ulehčit." hlesl Brumbál a zašmátral rukou do kapsy hábitu. ,,Expelliarmus!." křikl Draco, když zahlédl Brumbálovu ruku. A to už se hůlka s bílým zábleskem vznesla do vzduchu.
,,Výborně." pochválil ho Brumbál. Draco se neustále škubavě otáčel, jakoby někoho čekal.
,,Víš Draco, znal jsem chlapce, který se ve všem rozhodoval nesprávně. A ty určitě nechceš být jako on."
,,Držte hubu!." okřikl ho Malfoy. To už Harry nevydržel, nechtěl se dál dívat na to co se bude dít.
,,Mdlo-" šeptl, ale okamžitě stuhl. Nemohl se hnout. Nějaké kouzlo mu zabránilo vtom, aby se hnul. Jakoby Brumbál čekla že přijde. Jakoby tu nastražil kouzlo k tomu, aby nezasahoval. Brumbál se z toho dostane.
,,Draco odlož tu hůlku a já ti pomohu." řekl Brumbál a gestem naznačil pomocnou ruku.
,,Nehci vaši pomoc-" tišše se rozplakal ,,- nechápete to. Pokud vás nezabiju, tak zabije on mě a moje rodiče...A to já nechi." a vzlykal dál.
,,Takže raději vezmeš život jiným než, aby jsi se postavil osudu."
,,Ne..Ne já to-" nedokončil větu, protože ho přebyl nějaký zvuk. Ozýval se dusot nohou. Harry se podíval nalevo od sebe a na schodiště do vyššího patra přiběhl hned několik lidí. Harry poznal jen několik znich poznal. Belatrix Lestrangeová, Dolohov, Šedohřbet, ale další dva nepoznal. Měli na hlavách kápě. ,,Dobrý večer, Belatrix." pozdravil Brumbál a uklonil se.
,,Skvělá práce Draco." pochválila ho teta a šeptla mu něco do ucha. ,,Nazdárek Albusi." pozdravila nakonec.
,,Draco..Jak??." zeptal se z nenadání Brumbál.
,,Rozplývavá skříň..Komnata nejvyšší potřeby..-"
,,Nech mě hádat, má někde dvojče." přerušil ho Brumbál. ,,U Borgina a Burkese." přitakal Draco Malfoy.
,,Geniální." pochválil ho Brumbál.
,,Na tohle nemáme čas...Dělej Draco..Dělej..No tak." pobýzela ho rozčíleně Belatrix. Nastala chvíle ticha. Bylo slyšet jen Dracovo silné oddychování. Belatrix těkala pohledem mezi ním a Brumbálem. ,,No tak." pobýdla ho. Když najednou se ozvalo vrzání schodů. Harry otočil hlavou, jakožto jedinou věcí se, kterou mohl hýbat směrem na schodiště. K ostatním se přidala další postava. Harry zahlédl ty lesklé temné vlasy. ,,Severusi." šeptl Brumbál.
,,Co tady dělá Snape??" ozval se někdo zezadu. Harry si všiml že to byl ten vlkodlak. Šedohřbet. Venku se strhl liják. Kapky bubnovaly do podlahy balkónku a voda se valila dovnitř. Draco stále s hůlkou namířenou na Brumbála čekal. Snape jen sledoval momentální situaci. ,,Dělej Draco musíš to udělat." vykřikla Belatrix.
,,Je to stejný slaboch jako jeho otec." protáhl posměšně Dolohov. Malfoy se bleskově otočil a oběvil se záblesk rudého světla. Dolohov neohrabaně padl na podlahu a Malfoy se znovu otočil na Brumbála.
,,Draco..Okamžitě to udělej." zařvala mocně Belatrix. Malfoy se napřímil a namířil hůlku Brumbálovi na obličej.
,,Ne." řekl rozhodně Snape. Brumbál se pousmál a přikývl. Snape se postavil před Malfoye. Hůlku mu vytrhl z ruky a zastrčil mu ji do kapsy. Otočil se k Brumbálovi a podíval se mu do očí. ,,Severusi, prosím." ozval se Brumbál. Nastalo dlouhé ticho a Snape svraštil čelo. Všichni přítomní jen bezděčně sledovali co se stane.
,,Avada kedavra." Snape sebou škubl. Z jeho hůlky vyšlehl zelený blesk a narazil Brumbálovi přímo do středu hrudního koše. Kletba vynesla Brumbála vysoko do vzduchu, takže se Brumbál udeřil hlavou o stěnu a přepadl přes cimbuří. Harry stuhl. Nevěřícně koukal na tu tragédii, která se stala. V žaludku pocítil prázdno a přeběhl mu mráz po zádech. ,,Ne." hekl. Brumbál nezemřel to se nemohlo stát. Netušil co bude dělat dál. Prásk! Jeden ze Smrtijedů se přemístil. Prásk! Tentokrát zmizela Belatrix. Prásk! Prásk! Zbýval už jen Snape a Malfoy. Když už se Snape otáčelk přemístění Harry vykřikl : ,,Diffindo!." Strop nad ním se rozstřelil. V záplavě ohně a třísek se chytil Malfoye za kotník a ponořil se do temnoty. Zaslechl poplašené výkřiky a vynořil se u Hagridovi hájenky. Padl na kolena vedle Malfoye. Harry se obrátil na záda a patou dupl Malfoyiovi na nos. Ozvalo se tlumené křupnutí a kapky krve co dopadali na zmrzlou hlínu. Oba byli promočení, až na kost. Malfoy se chytil za nos a zalehl do trávy.
,,Snape!! On vám věřil!! Věřil vám!! A vy jste ho zabil!!." křičel Harry. Zjevil se modrý paprsek, který Harryho srazil k zemi. Dopadl na záda a vyrazil si dech. ,,Draco pojď." vybídl ho Snape z dáli. Malfoy se pomalu zvedal. Harry mu však zákeřně podkopl nohy a vyskočil ze země. Namířil hůlku na Snapea a začal mluvit: ,,Jak jste to mohl udělat?? On vám věřil a vy jste ho zdradil. PROČ?!."
Snape vypálil další kletbu směrem na Harryho. ,,Protego." kletba se tak - tak odrazila. Harry se zapotácel, ale ustál to. Snape byl zrádce a za to musí být potrestán. Prosvištěla další, ale ta Harryho minula. Snape jen švihal hůlkou a posílal kletby na Harryho. Kletby vždycky stihl odrazit. ,,Expelliarmus!." vykřikl na obranu. Snapeova hůlka se vznesla do vzduchu. V okamžiku vzlétl a nechal za sebou jen černý dým. Byl zhruba deset metrů nad zemí. Chytil hůlku a vyslal na Harryho bílý paprsek. Udeřil ho přímo do ramene. Padl na záda. Vytryskly mu slzy a nahlas vykřikl. Z rozčílení pořád dýchal tak nahlas, že to musel i Snape slyšet. Malfoy se mezitím dokulhal ke Snapeovi. Harry se pokusil vstát a namířil hůlku na Snapea. ,,Mdloby na t..-"
,,Crucio!!" vykřikla Belatrix, když vyběhla z poza Hagridovi hájenky. Harry se svíjel v bolesti. Donutilo ho to se vyzvracet. ,,Ne!." vykřikl Snape a zarazil Belatrix. ,,On patří pánu zla." Belatrix si odfrkla a koukla se na Hagridovu hájenku. Natáhla ruku dozadu a poslala další kletbu naproti hájence. Celá explodovala a několik cihel zní se rozletělo kolem. Ještě se naposled otočila a chytila Malfoye za nadloktí. Vzlétla a jeho táhla s sebou. Snape už se chystal také odletět když vtom.
,,Sectumsempra!!." zařval mocně Harry. Snape kletbu stěží odrazil. Švihl hůlkou tak rychle, že to Harry ani nepostřehl. Zasáhl ho do obličeje a nechal ho ležet.
,,Moje kouzla proti mě používat nebudete je vám to jasné?!. Chtěl bych vám jen říct, že jste stejný ubožák jako váš otec." pronesl posměšně Snape. Harry se rozběsnil tak jako nikdy. Chytil Snapea za nohu a rychle sní švihl dozadu. Snape padl obličejem na zem. Harry vyskočil na nohy a otočil ho. Klek mu na ruce a uštědřil mu několik ran do obličeje. Na pěstích už měl krev a cítil jak jeden ze Snapeovích zubů před Harryho pěstí ustupuje. Křup! Harry pocítil jak Snapeovi zlomil nos.
,,Depulso!!." vykřikl Snape s plnými ústy krve. Harry se vznesl do vzduchu letěl asi třicet metrů od místa, kde před chvílí ležel. Snape namáhavě vstal a otřel si krev z obličeje. ,,Jako malé dítě." zasmál se Snape.
Zvedl ruku s hůlkou a na oblohu vyčaroval lebku s hadem, který jí procházel ústy. Harry zvedl hlavu a to už Snape vzlétl do vzduchu a nachal za sebou jen dlouho čáru černého dýmu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama