Kapitola čtvrtá-Dopis

20. prosince 2010 v 20:16 | Xx |  HP-Noc Smrtijedů
Sirius
Ahoj Harry.Ano sejdeme se.Pokud máš čas dnes večer.Tak vyjdi k domu Hagrida a použij Perikulo.Já si tě najdu.Nelekni se půjdu jako pes.Nikdo by mě neměl vydět víš co si o mě všichni myslí...No takže dnes večer pokud mi to bude dlouho trvat stav se k Hagridovi pošlu mu dopis,aby tě u sebe doma na chvíli schoval.V lese teď není moc bezpečno.No tak měj se dobře a večer.. S pozdravem tvůj Kmotr Sirius..

Harry dopis odložil na postel a pousmál se.Konečně se sejde se svou jedinou rodinou.Zvedl se z postele a odkráčel do společenské místnosti.Seděla tam Hermiona s Ginny a popíjeli dýňovou šťávu. ,,Ahoj Harry."řekl Ginny.,,Ahoj."opáčil Harry.Hermiona se na něj podezíravě dívala.,,Co to stebou včera bylo?"vyhrkla na něj.,,Nic.."řekl sklesle Harry.,,No víš...trochu jsem se o tebe bála.Byl jsi hodně rozzuřený.",,Rozzuřený??"zeptal se Harry ironicky.,,Nepovídej...JÁ JSEM NEBYL VŮBEC ROZZUŘENÝ JÁ JSEM BYL UPLNĚ V KLIDU!"vyštěkl Harry.Hermiona na něj jen hleděla s otevřenou pusou.,,Hermiono kdy už to pochopíš??Pořád vidím lidi jak umírají...Už to nesnesu..Jenže tobě se to nikdy nestalo že??"Hermiona mlčela.

Z Harryho dobré nálady vymizelo všechno dobré.Bylo mu na nic.

Někde úplně jinde.... Sirius seděl u stolu hlavního štábu Fénixova řádu.U stolu sním byl ještě Artur Weasly.,,Siriusi už budu muset jít..",,Dobře Arture děkuji že sis udělal čas."Artur jen kývl.Ještě mu zamával a vmžiku se přemístil. Sirius byl v domě úplně sám.Postavil se k oknu a sledoval zapadající slunce.Otočil se na patě a vydal se do pokoje.Zatáhl závěsy....V celém domě bylo temno...,,Lumos."Sirius došel ke dveřím a otevřel je..

Když už šel po chodníku něco zaslechl.Otočil se,ale nic tam nebylo.Potom šel dál...Znovu se otočil,ale zase nic...

,,Tichošlápku.."ozvalo se.Sirius se otočil s podivným výrazem. Stál tam muž v černém hábitu a se zlato hnědou maskou.Na masce byli různe kliky háky.Sirius si vytáhl hůlku.

,,Tohle nebudeš potřebovat..Než ji použiješ tak budeš mrtví."Sirius se trochu zalek když viděl jednoho mudlu jak na něj kokuká z okna...,,Mami hele..."ozvalo se v okně.Siirus si hůlku spěšně schoval a změnil se v psa.Dal se do běhu.Smrtijed se vydal za ním.Sirius běžel různými uličkami a Smrtijed se řítil hned za ním.Když doběhl dostatečně daleko proměnil se zpět a něž by jste řekli Nox tak měl hůlku v ruce.Smrtijed přistál asi 10 metrů od něj a mířil mu hůlkou na srdce.,,Co chceš?"Smrtijed se uchechtl.Skřížil ruce takže mu hůlka čouhala z pravé ruky.,,Chci tě zabít...",,Jak jinak.."řekl posměšně Sirius.,,Mdloby na tebe!"zařval Sirius.Smrtijed hbytě uhnul.Oba šermovali hůlkami před sebou. Kolem létaly stříbrné paprsky a do zdí uliček dělali malé krátery.,,Exciot!"(toto kouzlo není v knihách ani ve filmech..Můj vlastní nápad.)Ze Siriusovi hůlky vyletělo několik modrých blesků a Smrtijeda odhodil dobrých pár metrů.

Ze Smrtijeda se chvíli dýmilo.Smrtijed vztal a namířil hůlku na Siriuse.,,Reducto!!"Sirius pocítil pálivou bolest v hrudi a kletba byla tak silná že mu nejspíš zlomila žebro.

,,Expeliarmus!"Smrijedovi vylétla hůlka z ruky. Sirius se přeměnil na psa a dal se do běhu.Bylo slišet hlasité kňučení...

Když Sirius běžel kolem jednoho domu tak ho zastavil muž který na něj mluvil..,,Co pak pejsánku??Nechceš jít dovnitř??Dám ti najíst a podívám se proč kňučíš dobře??"Siriusovi to přišlo jako dobrý nápad schovat su u nějakého starce.Něměl už stejně moc sil na to,aby se Smrtijedem dál bojoval a byl si jistý že ho tu nenajde.Sirius poslušně vešel do domu. Dům nebyl nijak zvláští..Posadil se do kouta a počkal než mu muž donese nějaké jídlo.,,Tu máš."muž mu položil misku na zem...Psí žrádlo??To mám jíst???Fuj!!A ještě ke všemu z misky..Aha přece jenom jsem pes..Sirius si nad miskou odfrkl a lehl si ke gauči kde teď muž seděl...Chvíli se díval na televizi,ale nic zvláštního tam nebylo.Přece jenom ho mudlovské zprávy nezajímaly.

KŘACH!!Dveře domu se rozletělo na několik tisíc kousků.,,Kde je ten čokl??!!"vyřvával Smrtijed.,,To...To..je váš...pes pann..pane?"Stařec se vystrašeně díval na jeho hábit a masku.,,Jo ten hajzl patří mně!!"..,,T..T..Tady je."řekl stařík.Sirius rychle vyběhl.,,Avada kedavra!"krásný rudý Gauč se teď zlomil v půl a ve zduchu poletoval molitan.Sirius vyběhl dveřmi ven.Smrtijed se vydal za ním,ale ještě před práhem se zastavil a otočil ke starci.

Namířil na něj hůlku a řekl:,,Avada kedavra!!"Stařec vykřikl a padl k zemi.

Harry stál u Hagridova domu a hůlku dal vzhůru.,,Perikulo!!"Na obloze se objevil krásný červený ohňostroj.

Už čekal půl hodiny a nic.,,Harry pojď na čaj.."Harry se podíval směrem k domu Hagrida a vydal se za obrovytým chlapíkem.Vešel dovnitř a posadil se...

Sirius už byl na cestě k lesu..Běžel co mu nohy stačily.,,Mdloby na tebe!"Řval dokola Smrijed.,,Pouta na tebe!"Siriuse kletba minula jen o pár centimetrů.,,Mdloby na tebe!"Siriuse kletba zasáhla do zad.Padl k zemi.Smrtijed mu stál za zády.Sirius se změnil znovu v člověka.Smrtijed mu přitiskl hůlku ke krku.,,Teď tě zabiju ty odpornej čokle!!Avada ke.."...

,,Perikulo!!"Smrtijedovi obrovské jiskry vybochly u obličeje.Takže mu na několika místech začal hořet hábit.Harry přiběhl k Siriusovi a pomohl mu vztát.,,Mdloby na tebe!"řval Harry.Smrtijeda trefilo asi pět kledep a padl na kolena.,,Pouta na tebe!",,Protego!"vyhrkl Smrtijed.Vyskočil po Harrym a hůlku mu zabodl do břicha.Harry klopýtl a padl k zemi.Sirius se z posledních sil snažil vytáhnout hůlku,ale nomhl ji najít. Harry mrskal hůlkou a kletby létaly kolem Smrtijeda.,,Reducto!!"Harrymu z nosu vytryskla krev.Odletěl daleko a hlavou se praštil do stromu.Seděl nehybně na zemi.Sirius byl v nebezpečí a nemohl se bránit.Teď nemohl omdlít.,,Vipera Evanesco!"řekl..Smrtijed před sebou vytvořil stříbrný štít takže mu kouzlo neublížilo.,,Zabiju tě Pottere!"Smrtijed stál před Harrym a už se chystal použít tu kletbu.,,Ava....."Sirius mu namířil hůlku na masku a švihl sní do boku.Maska zmizela..Smrtijed sklopil obličej a začal se přemísťvať.,,Mdloby na tebe!"Smrtijed ještě padl k zemi a obličej byl naprosto odkrytý........

Je to krátký protože jsem měl málo času,ale slibuju že příště to bude delší..Xx pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama